• Bilinçdışı Yayınları

Büyük Sır Üstadı yazarından I Ching (Yi Jing) kitabı geliyor.

Hervé M. Abajoli'nin yorumladığı ve gerek içeriği gerekse patent başvurusu yapılmış uygulama metodu ile Dünya'da ilk olma özelliği taşıyan I Ching kitabının 2021'de yayınlanması planlanıyor. Bilinçdışı Yayınları kitabın kehanet oluşturan Gua'ları belirlemek için kullanılacak özel baskılı paraları ve kesesi ile bir set oluşturacağını bildirmiştir.


I Ching kitabı
I Ching Değişimler Kitabı Kehanet
I Ching - Değişimler Kitabı'ndan bir bölüm:

"Peki bu Gua’ların kehanet üretme gücü nereden gelmektedir? Bu sorunun cevabı basit değildir. Yine de her Gua ‘zamanın belli bir kalitesini’ ifade eder dersek fazla yanılmış olmayız. Bu tuhaf 64 farklı Gua’nın oluşturduğu Değişimler Kitabı, her biri kadim insanlığın derin psikolojik konumunu anlatan bir nevi “mitoloji geometrisi”dir. İnsanlığın kadim psikolojisinin bir projeksiyonudur. Her Gua insanın psişik durumunu yansıtan somut bir hâlin kozmostaki karşılığının ifade eder. Bireyin iradesiyle (Civanperçemi saplarını ayırarak, paraları atarak ve/veya benzeri yöntemlerle) oluşturduğu bir senkronisitenin (eşzamanlılığın) kozmosta hâkim hangi ruhsal duruma uygun düştüğünün tespit edilmesidir. Kozmik döngünün belirli bir anında, geçmişin üzerinden geleceğin tarif edildiği bir projeksiyondur. O, anın kalitesinden ve niteliğinden bahseder. Böylece zamanın bize neler hazırladığını fısıldar. Onun gelgitlerini, hareket yolunu, dalga dalga salınmasını ve bir gerçeklikten başka bir gerçekliğe dönüşme potansiyelini, dahası ihtimallerini koyar önümüze. Kısacası insan ruhunu yönlendiren kozmik devinim yasalarının sürekli değişen etkilerini bir an için belirlenebilir kılar. Bakmasını bilen gözlere doğada biricik olan insan ruhunun Unus Mundus’taki yerini açık eder. Kozmik çorbanın içinde devinen ruhun, içindeki güçle maddeye nasıl dönüştürücü etkiler yapabileceğine dair farklı olasılıklardır bunlar. Analitik Psikoloji bu olasılıklara arketipler demektedir. Modern fiziğin Kuantum Mekaniği ise “Primer Olasılıklar” der. I Ching içinse bunlar basitçe GUA’lardır.”


#iching #kehanet #büyüksırüstadı #okumaönerisi #kitapönerisi #yijing #yin #yang #yinyang #karşıtçiftleri #eşzamanlılık #senkronisite


"I Ching" Bilinçdışı Yayınları A.Ş.'nin tescilli markası olup yazılı izin alınmadıkça hiç bir surette kullanılamaz. Tüm hakları saklıdır.

242 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör